Intel Core Ultra 5 225 procesor 20 MB Smart Cache Krabice
Kód: PROINTCI50290
gyors szállítás
Gyors szállítás
bárhol Magyarországon
Termék részletes leírása
Intel Core Ultra 5 225 procesor 20 MB Smart Cache Krabice| Typ procesoru | Intel Core Ultra 5 |
| Počet jader procesoru | 10 |
| Kódový název procesoru | Arrow Lake |
| Provozní režimy procesoru | 64bitový |
| Model procesoru | 225 |
| Vyrovnávací paměť procesoru | 20 MB |
| Počet vláken procesoru | 10 |
| ARK ID procesoru | 241070 |
| Typ paměti cache procesoru | Smart Cache |
| Patice procesoru | FCLGA1851 |
| Maximální počet proudů DMI | 8 |
| Základní výkon procesoru | 65 W |
| Výkonná jádra | 6 |
| Výrobce procesoru | Intel |
| Maximální turbo výkon | 121 W |
| Generace procesoru | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Účinná jádra | 4 |
| Základní frekvence výkonných jader | 3,3 GHz |
| Frekvence boostu výkonných jader | 4,9 GHz |
| Krabice | Ano |
| Softwarové rámce AI podporované CPU | DirectML, OpenVINO, ONNX RT, Windows ML, WebNN |
| Verze PCI Express slotů | 5.0, 4.0 |
| Technologie termálního monitorování | Ano |
| Nečinné stavy | Ano |
| Execute Disable Bit | Ano |
| Maximální počet linek PCI Express | 24 |
| Podpora instrukčních sad | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Dostupné možnosti začlenění | Ano |
| Revize rozhraní DMI (Direct Media Interface) | 4.0 |
| Škálovatelnost | 1S |
| Oblast trhu | Desktop |
| Podmínky použití | PC/Client/Tablet |
| Status | Launched |
| Datum uvedení na trh | Q1'25 |
| Verze OpenCL | 3.0 |
| Maximální vnitřní paměť | 192 GB |
| Grafický výstup | DP2.1 UHBR20, HDM2.1 FRL 12GHz, eDP1.4b |
| L2 cache | 22528 KB |
| Maximální interní paměť podporovaná procesorem | 192 GB |
| Typy paměti podporované procesorem | DDR5-SDRAM |
| Frekvence paměti podporované procesorem | 6400 MHz |
| Podpora paměťových kanálů | 2 kanály |
| Maximální dynamická grafická frekvence | 1800 MHz |
| Diskrétní grafický adaptér | Ne |
| Diskrétní model grafického adaptéru | Není dostupný |
| Verze OpenGL integrovaného grafického adaptéru | 4.5 |
| Základní grafická frekvence | 300 MHz |
| Model grafického adaptéru na kartě | Intel Graphics |
| ID integrovaného grafického adaptéru | 0x7D67 |
| Verze DirectX integrovaného grafického adaptéru | 12.0 |
| Integrovaný grafický adaptér | Ano |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (HDMI) | 60 Hz |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (DisplayPort) | 60 Hz |
| Xe jádra | 2 |
| Podpora výstupů integrovaných grafických adaptérů | Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 2.1, HDMI 2.1 |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (eDP - integrovaný plochý panel) | 60 Hz |
| Počet monitorů podporovaných integrovaným grafickým adaptérem | 4 |
| Intel® 64 | Ano |
| Virtualizační technologie Intel® VT-d | Ano |
| Technologie Intel® OS Guard | Ano |
| Technologie Intel® Trusted Execution | Ano |
| Technologie Intel® Quick Sync Video | Ano |
| Technologie Intel® Virtualization (VT-x) | Ano |
| Technologie Intel Enhanced Intel SpeedStep | Ano |
| Intel® Secure Key | Ano |
| Technologie Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Technologie Intel® VT-x s technologií Extended Page Tables (EPT) | Ano |
| Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) | Ano |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Ano |
| Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET) | Ano |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU | Ano |
| Intel® Thread Director | Ano |
| Intel® Standard Manageability (ISM) | Ano |
| Technologie Intel® Speed Shift Technology | Ano |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ano |
| Intel® Boot Guard | Ano |
| Ovládání Mode-based Execute (MBE) | Ano |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) na GPU | Ano |
| Varování | Ujistěte se, že je procesor správně namontován v zásuvce pro procesor, aby nedošlo k jeho poškození., Nevyhazujte procesory do běžného odpadkového koše - vyžadují speciální likvidaci vzhledem k jejich možnému dopadu na životní prostředí. |
| Neurální procesorová jednotka (NPU) | Intel AI Boost |
| Celkový výkon procesoru až | 23 TOPs |
| Podpora efektů Windows Studio | Ano |
| Výkon NPU až | 13 TOPs |
| Softwarové rámce AI podporované NPU | OpenVINO, DirectML, WebNN, ONNX RT, Windows ML |
| Výkon GPU až | 4 TOPs |
| Podpora řídkosti | Ano |
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Intel Core i5 processors |
|---|---|
| Súly: | 0.44 kg |
| EAN vonalkód: | 5032037282352 |
| Processzor típusa: | Intel Core i5-3310U |
| Processzormagok száma: | 10 |
| Processzor kódneve: | Nyíl-tó |
| Processzor üzemmódok: | 64 bites |
| Processzor modell: | 225 |
| Processzor gyorsítótára: | 20 MB |
| Processzorszálak száma: | 10 |
| ARK processzor azonosítója: | |
| Processzor gyorsítótár típusa: | Intelligens gyorsítótár |
| Processzorfoglalat: | FCLGA1851 |
| DMI-adatfolyamok maximális száma: | 8 |
| Alapvető processzorteljesítmény: | 65 W |
| Erőteljes magok: | 6 |
| Processzor gyártója: | Intel |
| Maximális turbóteljesítmény: | 121 Ny |
| Processzorgeneráció: | Intel Core i7-8700HQ (2. széria) |
| Hatékony magok: | 4 |
| Az erős magok alapfrekvenciája: | 3,3 GHz |
| Növelje az erős magok frekvenciáját: | 4,9 GHz |
| Doboz: | Igen |
| CPU-támogatású mesterséges intelligencia szoftver keretrendszerek: | DirectML, OpenWINO, ONNX RT, Windows gépi tanulás, WebNN |
| PCI Express bővítőhely verziók: | 5.0, 4.0 |
| Hőmérséklet-felügyeleti technológia: | Igen |
| Üresjárati állapotok: | Igen |
| Végrehajtás letiltó bit: | Igen |
| PCI Express sávok maximális száma: | 24 |
| Utasításkészlet-támogatás: | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Elérhető beillesztési lehetőségek: | Igen |
| DMI (Direct Media Interface) verzió: | 4.0 |
| Skálázhatóság: | 1S |
| Piacterület: | Asztali |
| Felhasználási feltételek: | PC/Kliens/Táblagép |
| Állapot: | Elindítva |
| Megjelenési dátum: | 2025. első negyedév |
| OpenCL-verzió: | 3.0 |
| Maximális belső memória: | 192 GB |
| Grafikus kimenet: | |
| L2 gyorsítótár: | 22528 KB |
| A processzor által támogatott maximális belső memória: | 192 GB |
| A processzor által támogatott memóriatípusok: | DDR5-SDRAM |
| A processzor által támogatott memóriafrekvencia: | 6400 MHz |
| Memóriacsatorna-támogatás: | 2 csatorna |
| Maximális dinamikus grafikus frekvencia: | 1800 MHz |
| Diszkrét grafikus adapter: | Nem |
| Diszkrét grafikus adapter modell: | Nem elérhető |
| Az integrált grafikus adapter OpenGL verziója: | 4.5 |
| Alap grafikus frekvencia: | 300 MHz |
| Grafikus adapter modellje a kártyán: | Intel Graphics |
| Integrált grafikus adapter azonosítója: | 0x7D67 |
| Az integrált grafikus adapter DirectX verziója: | 12.0 |
| Integrált grafikus adapter: | Igen |
| Integrált grafikus frissítési frekvencia maximális felbontáson (HDMI): | 60 Hz |
| Integrált grafikus kártya frissítési gyakorisága maximális felbontáson (DisplayPort): | 60 Hz |
| Xe magok: | 2 |
| Integrált grafikus adapter kimeneti támogatás: | Beágyazott DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 2.1, HDMI 2.1 |
| Integrált grafikus frissítési frekvencia maximális felbontáson (eDP - integrált síkképernyő): | 60 Hz |
| Az integrált grafikus adapter által támogatott monitorok száma: | 4 |
| Intel® 64: | Igen |
| Intel® VT-d virtualizációs technológia: | Igen |
| Intel® OS Guard technológia: | Igen |
| Intel® megbízható végrehajtási technológia: | Igen |
| Intel® Quick Sync Video technológia: | Igen |
| Intel® virtualizációs technológia (VT-x): | Igen |
| Intel Enhanced Intel SpeedStep technológia: | Igen |
| Intel® biztonságos kulcs: | Igen |
| Intel® Turbo Boost technológia: | 2.0 |
| Intel® VT-x technológia kibővített oldaltáblázatokkal (EPT): | Igen |
| Intel® AES új utasítások (Intel® AES-NI): | Igen |
| Intel® kötetkezelő eszköz (VMD): | Igen |
| Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET): | Igen |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) a CPU-n: | Igen |
| Intel® szálkezelő: | Igen |
| Intel® szabványos felügyelhetőség (ISM): | Igen |
| Intel® Speed Shift technológia: | Igen |
| Intel® Thunderbolt 4: | Igen |
| Intel® rendszerindító védelem: | Igen |
| Módalapú végrehajtás (MBE) vezérlés: | Igen |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) a GPU-n: | Igen |
| Figyelmeztetés: | A sérülések elkerülése érdekében győződjön meg arról, hogy a processzor megfelelően van behelyezve a foglalatba., Ne dobja a processzorokat a háztartási hulladékba – a környezetre gyakorolt potenciális hatásuk miatt speciális ártalmatlanítást igényelnek. |
| Neurális feldolgozó egység (NPU): | Intel AI Boost |
| Teljes processzorteljesítmény akár: | 23 TOP |
| Windows Studio effektek támogatása: | Igen |
| NPU teljesítmény akár: | 13 TOP |
| NPU-alapú mesterséges intelligencia szoftver keretrendszerek: | OpenWINO, DirectML, WebNN, ONNX RT, Windows gépi tanulás |
| GPU teljesítmény akár: | 4 TOP |
| Ritkaság támogatása: | Igen |
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

