Intel Core i3-14100 procesor 12 MB Smart Cache Krabice
Kód: PROINTCI30149
gyors szállítás
Gyors szállítás
bárhol Magyarországon
Termék részletes leírása
Intel Core i3-14100 procesor 12 MB Smart Cache Krabice| Typ sběrnice | DMI4 |
| Včetně chladiče | Ano |
| Maximální turbo výkon | 110 W |
| Základní výkon procesoru | 60 W |
| Vyrovnávací paměť procesoru | 12 MB |
| Maximální šířka pásma podporovaná procesorem | 76,8 GB/s |
| Maximální počet proudů DMI | 8 |
| Typ procesoru | Intel® Core™ i3 |
| Provozní režimy procesoru | 64bitový |
| Model procesoru | i3-14100 |
| Kódový název procesoru | Raptor Lake |
| Základní frekvence výkonných jader | 3,5 GHz |
| Frekvence boostu výkonných jader | 4,7 GHz |
| Krabice | Ano |
| Počet vláken procesoru | 8 |
| Výkonná jádra | 4 |
| Počet jader procesoru | 4 |
| Typ paměti cache procesoru | Smart Cache |
| Výrobce procesoru | Intel |
| Generace procesoru | Intel Core i3-14xxx |
| Patice procesoru | LGA 1700 |
| Takt procesoru při přetaktování | 4,7 GHz |
| Maximální počet linek PCI Express | 20 |
| Verze PCI Express slotů | 5.0, 4.0 |
| Revize rozhraní DMI (Direct Media Interface) | 4.0 |
| CPU konfigurace (max) | 1 |
| Škálovatelnost | 1S |
| Nečinné stavy | Ano |
| Technologie termálního monitorování | Ano |
| Execute Disable Bit | Ano |
| Konfigurace PCI Express | 2x8+1x4, 1x16+1x4 |
| Podmínky použití | PC/Client/Tablet |
| Oblast trhu | Desktop |
| Podpora instrukčních sad | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Dostupné možnosti začlenění | Ano |
| Velikost balení procesoru | 45 x 37.5 mm |
| Status | Launched |
| Verze OpenCL | 3.0 |
| Datum uvedení na trh | Q1'24 |
| Grafický výstup | eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1 |
| Maximální vnitřní paměť | 192 GB |
| L2 cache | 5120 KB |
| Šířka pásma paměti (max) | 76,8 GB/s |
| Maximální interní paměť podporovaná procesorem | 192 GB |
| Typy paměti podporované procesorem | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Non-ECC | Ano |
| Podpora paměťových kanálů | 2 kanály |
| Maximální rozlišení integrovaného grafického adaptéru (eDP - integrovaný plochý panel) | 5120 x 3200 px |
| Integrovaný grafický adaptér | Ano |
| Počet monitorů podporovaných integrovaným grafickým adaptérem | 4 |
| Verze OpenGL integrovaného grafického adaptéru | 4.5 |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (HDMI) | 60 Hz |
| Verze DirectX integrovaného grafického adaptéru | 12.0 |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (DisplayPort) | 60 Hz |
| Podpora výstupů integrovaných grafických adaptérů | HDMI 2.1, Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 1.4a |
| Počet operačních jednotek | 24 |
| Diskrétní model grafického adaptéru | Není dostupný |
| Základní grafická frekvence | 300 MHz |
| Diskrétní grafický adaptér | Ne |
| Maximální dynamická grafická frekvence | 1500 MHz |
| Enginy víceformátových kodeků | 1 |
| Model grafického adaptéru na kartě | Intel UHD Graphics 730 |
| ID integrovaného grafického adaptéru | 0x4692 |
| Obnovovací frekvence integrovaného grafického adaptéru při maximálním rozlišení (eDP - integrovaný plochý panel) | 120 Hz |
| Maximální rozlišení integrovaného grafického adaptéru (DisplayPort) | 7680 x 4320 px |
| Maximální rozlišení integrovaného grafického adaptéru (HDMI) | 4096 x 2160 px |
| Tjunction | 100 °C |
| Technologie Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Intel® Boot Guard | Ano |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU | Ano |
| Technologie Intel® Virtualization (VT-x) | Ano |
| Intel® Secure Key | Ano |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Ano |
| Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET) | Ano |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Ano |
| Technologie Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) | Ano |
| Technologie Intel® OS Guard | Ano |
| Virtualizační technologie Intel® VT-d | Ano |
| Technologie Intel® Speed Shift Technology | Ano |
| Intel® 64 | Ano |
| Technologie Intel Enhanced Intel SpeedStep | Ano |
| Technologie Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 | Ne |
| Technologie Intel® Clear Video HD (Intel® CVT HD) | Ano |
| Technologie Intel® Threat Detection Technology (TDT) | Ano |
| Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) | Ano |
| Intel® Thread Director | Ne |
| Intel® Standard Manageability (ISM) | Ano |
| Technologie Intel® VT-x s technologií Extended Page Tables (EPT) | Ano |
| Technologie Intel® Quick Sync Video | Ano |
| Ovládání Mode-based Execute (MBE) | Ano |
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Intel Core i3 processors |
|---|---|
| Súly: | 0.456 kg |
| EAN vonalkód: | 5032037279079 |
| Busz típusa: | DMI4 |
| Radiátorral együtt: | Igen |
| Maximális turbóteljesítmény: | 110 W |
| Alapvető processzorteljesítmény: | 60 W |
| Processzor gyorsítótára: | 12 MB |
| A processzor által támogatott maximális sávszélesség: | 76,8 GB/s |
| DMI-adatfolyamok maximális száma: | 8 |
| Processzor típusa: | Intel® Core™ i3 |
| Processzor üzemmódok: | 64 bites |
| Processzor modell: | i3-14100 |
| Processzor kódneve: | Raptor-tó |
| Az erős magok alapfrekvenciája: | 3,5 GHz |
| Növelje az erős magok frekvenciáját: | 4,7 GHz |
| Doboz: | Igen |
| Processzorszálak száma: | 8 |
| Erőteljes magok: | 4 |
| Processzormagok száma: | 4 |
| Processzor gyorsítótár típusa: | Intelligens gyorsítótár |
| Processzor gyártója: | Intel |
| Processzorgeneráció: | Intel Core i3-14xxx |
| Processzorfoglalat: | LGA 1700 |
| Processzor órajelfrekvenciája túlhajtáskor: | 4,7 GHz |
| PCI Express sávok maximális száma: | 20 |
| PCI Express bővítőhely verziók: | 5.0, 4.0 |
| DMI (Direct Media Interface) verzió: | 4.0 |
| CPU-konfiguráció (max.): | 1 |
| Skálázhatóság: | 1S |
| Üresjárati állapotok: | Igen |
| Hőmérséklet-felügyeleti technológia: | Igen |
| Végrehajtás letiltó bit: | Igen |
| PCI Express konfiguráció: | 2x8+1x4, 1x16+1x4 |
| Felhasználási feltételek: | PC/Kliens/Táblagép |
| Piacterület: | Asztali |
| Utasításkészlet-támogatás: | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Elérhető beillesztési lehetőségek: | Igen |
| Processzorcsomag mérete: | 45 x 37,5 mm |
| Állapot: | Elindítva |
| OpenCL-verzió: | 3.0 |
| Megjelenési dátum: | 2024. első negyedév |
| Grafikus kimenet: | eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1 |
| Maximális belső memória: | 192 GB |
| L2 gyorsítótár: | 5120 KB |
| Memória sávszélesség (max.): | 76,8 GB/s |
| A processzor által támogatott maximális belső memória: | 192 GB |
| A processzor által támogatott memóriatípusok: | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Nem ECC: | Igen |
| Memóriacsatorna-támogatás: | 2 csatorna |
| Az integrált grafikus adapter maximális felbontása (eDP - integrált síkképernyő): | 5120 x 3200 képpont |
| Integrált grafikus adapter: | Igen |
| Az integrált grafikus adapter által támogatott monitorok száma: | 4 |
| Az integrált grafikus adapter OpenGL verziója: | 4.5 |
| Integrált grafikus frissítési frekvencia maximális felbontáson (HDMI): | 60 Hz |
| Az integrált grafikus adapter DirectX verziója: | 12.0 |
| Integrált grafikus kártya frissítési gyakorisága maximális felbontáson (DisplayPort): | 60 Hz |
| Integrált grafikus adapter kimeneti támogatás: | HDMI 2.1, Beágyazott DisplayPort (eDP) 1.4b, DisplayPort 1.4a |
| Működési egységek száma: | 24 |
| Diszkrét grafikus adapter modell: | Nem elérhető |
| Alap grafikus frekvencia: | 300 MHz |
| Diszkrét grafikus adapter: | Nem |
| Maximális dinamikus grafikus frekvencia: | 1500 MHz |
| Többformátumú kodekmotorok: | 1 |
| Grafikus adapter modellje a kártyán: | Intel UHD Graphics 730 |
| Integrált grafikus adapter azonosítója: | |
| Integrált grafikus frissítési frekvencia maximális felbontáson (eDP - integrált síkképernyő): | 120 Hz |
| Az integrált grafikus adapter maximális felbontása (DisplayPort): | 7680 x 4320 képpont |
| Az integrált grafikus adapter maximális felbontása (HDMI): | 4096 x 2160 képpont |
| T-csomópont: | 100°C |
| Intel® Turbo Boost technológia: | 2.0 |
| Intel® rendszerindító védelem: | Igen |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) a CPU-n: | Igen |
| Intel® virtualizációs technológia (VT-x): | Igen |
| Intel® biztonságos kulcs: | Igen |
| Intel® kötetkezelő eszköz (VMD): | Igen |
| Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET): | Igen |
| Intel® Gaussian és Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0: | Igen |
| Intel® Hyper Threading technológia (Intel® HT technológia): | Igen |
| Intel® OS Guard technológia: | Igen |
| Intel® VT-d virtualizációs technológia: | Igen |
| Intel® Speed Shift technológia: | Igen |
| Intel® 64: | Igen |
| Intel Enhanced Intel SpeedStep technológia: | Igen |
| Intel Turbo Boost Max technológia 3.0: | Nem |
| Intel® Clear Video HD technológia (Intel® CVT HD): | Igen |
| Intel® fenyegetésészlelő technológia (TDT): | Igen |
| Intel® AES új utasítások (Intel® AES-NI): | Igen |
| Intel® szálkezelő: | Nem |
| Intel® szabványos felügyelhetőség (ISM): | Igen |
| Intel® VT-x technológia kibővített oldaltáblázatokkal (EPT): | Igen |
| Intel® Quick Sync Video technológia: | Igen |
| Módalapú végrehajtás (MBE) vezérlés: | Igen |
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

